Masaż


masaz spa
Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie wchodził w zakres rytuału religijnego. Jego działanie odprężające, relaksujące i przeciwbólowe zmniejsza napięcie skórne i mięśniowe oraz utrzymuje prawidłowy tonus mięśni (zależnie od sposobu wykonania i intensywności masażu). Poprawia ukrwienie obwodowe, a także wspomaga usuwanie produktów przemiany materii.

 

Oferujemy następujące rodzaje masaży:

 • Klasyczny
 • Relaksacyjny
 • Częściowy
 • Drenaż limfatyczny
 • Masaż w ciąży
 • Antycellulitowy
 • Bańką chińską
 • Gorącymi kamieniami
 • Bambusami
 • Tajski stóp
 • Lomi lomi
 • Stemplami dwa rodzaje
 • Abhisek-masaż miodem
 • Ciepły dotyk – ręcznikiem

Opisy masaży:

masaz-grzbietuMasaż klasyczny jest silnym masażem. Głównym celem tego masażu jest poprawa krążenia obwodowego, czyli ułatwienie odpływu krwi żylnej oraz doprowadzenie krwi tętniczej do tkanek. Stosowanie go doskonale wpływa na organizm, poprawiając elastyczność, sprawność mięśni i ścięgien. Swoim działaniem wspomaga również naturalne funkcje organizmu, ułatwiając pozbywanie się szkodliwych produktów przemiany materii. Jednocześnie pozytywnie wpływa na psychikę, przynosząc uczucie odprężenia, relaksu i zadowolenia. Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp.  Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż wykonywany na oliwce  – całego ciała w czasie 1h       – plecy 30min

lub ( za dopłatą) na innym wybranym kosmetyku np. maśle, żelu.

Koszt: 1h – 70zł, 30min – 40zł

Za wybrany kosmetyk dopłata od 10 do 20 zł.


masaz lodz

Masaż relaksacyjny jest masażem delikatnym. Swoim działaniem redukuje napięcie, stres a daje uczucie odprężenia i relaksu. Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Masaż wykonywany na oliwce   – całego ciała w czasie 1h       – plecy 30min

lub ( za dopłatą) na innym wybranym kosmetyku np. maśle, żelu.

Koszt 1h – 60zł, 30min – 30zł 
Za wybrany kosmetyk dopłata od 10 do 20 zł.

Masaż częściowy jest masażem klasycznym ale obejmującym wybraną część ciała: dłonie,stopy,głowa,twarz lub odcinek: szyjny, piersiowy, lędźwiowy.

Masaż wykonywany na oliwce 20min.

Koszt – 25zł

 

usuwanie_cellulitu Masaż antycellulitowy jest mocnym masażem wyszczuplającym. Zadaniem tego rodzaju masażu jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, przez co przyspiesza się przemianę materii. Obejmuje łydki,uda,pośladki i na życzenie brzuch.Efekty działania masażu są zauważalne już po kilku zabiegach. Skóra staje się bardziej jędrna, mocna i gładka w dotyku, nabiera zdrowego kolorytu, a nierówności ulegają stopniowej i zauważalnej redukcji.

Masaż wykonywany na serum antycellulitowym w czasie 50min.

Koszt – 80zł


 

 

 

Masaż w ciąży jego celem  jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach karku i grzbietu – szczególnie w odcinku lędźwiowo – krzyżowym oraz kończynach dolnych. W miarę rozwoju ciąży zmienia się środek ciężkości ciała kobiety, wówczas lędźwiowy odcinek kręgosłupa nadmiernie wygina się do przodu. Przeciążenie mięśni i kręgosłupa wywołuje silny ból i zniechęca do poruszania się.

Główne zalety masażu w ciąży:

 • zmniejszenie napięcia mięśniowego,
 • poprawa krążenia,
 • zapobieganie obrzękom kończyn górnych i dolnych,
 • zapobieganie i łagodzenie dolegliwości bólowych kręgosłupa,
 • zapobieganie rozstępom skórnym,
 • relaksacja.

Lista przeciwwskazań do zastosowania masażu w tym okresie obejmuje wszelkie stany zagrożenia poronieniem, krwawienia z dróg rodnych, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, gestozy, niedokrwienność, skazy krwotoczne, choroby serca, choroby nerek, trzustki oraz tarczycy, stany patologiczne ciąży, takie jak łożyska, wewnątrzmaciczne zaburzenia rozwoju płodu.

 

 

drenaz Drenaż limfatyczny wywodzi się z masażu klasycznego, celem jego jest usprawnianie krążenia limfy, Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych i chłonnych. Tempo masażu jest bardzo wolne, a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie.

Masaż wykonywany na talku lub maści przeciwobrzękowej 15-20min.

Koszt – 25zł

 

 

 

lomi Masaż lomi lomi – masaż hawajski pozwala odprężyć umysł, rozładować negatywne emocje, stres. Często to one powodują napięcie mięśni i dyskomfort w całym ciele. Masaż ten wywołuje głębokie uczucie odprężenia i błogostanu. Charakterystycznymi technikami pracy są masowanie przedramionami i wykonywanie tanecznych ruchów, przez co zabieg staje się wyjątkowo harmonijny i relaksujący.

 

Masaż wykonywany na oleju kokosowym całe ciało w czasie 1h

Koszt – 120zł

 

 

 

 

 

banka Masaż bańką chińską to masaż również wyszczuplający. Masaż bańkami polega na zassaniu obszarów ciała objętych cellulitem i wykonywaniu delikatnych ruchów okrężnych lub podłużnych w kierunku węzłów chłonnych.

Sprzyja to intensywnemu pobudzaniu krążenia krwi i limfy oraz pozbywaniu się szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn zalegających w ciele i tworzących na skórze nierówności w postaci „skórki pomarańczowej”.

Masaż przyczynia się również do redukcji tkanki tłuszczowej w obszarach poddawanych zabiegom poprzez przyspieszenie przemiany materii, a także uspokaja i relaksuje całe ciało.

Masaż wykonywany na oliwce w czasie 50min

Koszt – 70zł

 

 

kamienie Masaż gorącymi kamieniami  jest to masaż relaksacyjny. Ma również właściwości lecznicze. Korzystając z tego rodzaju masażu można zlikwidować wszelkie napięcia, bóle mięśniowe. Ciepło kamieni wpływa na poprawę krążenia, przemiana materii, działa oczyszczająco.

 

Masaż wykonywany na oliwce całe ciało w czasie 50min.

Koszt -100zł

 

 

 

 

 

 

bambus Masaż bambusami  wykonywany za pomocą pałeczek bambusa i miotełek. Szczególnie polecany na przemęczone i spięte mięśnie.

Podczas masażu bambusami odczuwamy głębokie odprężenie i likwidację napięć.

Ciało odzyskuje uczucie lekkości, a umysł stan absolutnego uspokojenia. Ponadto ruchy wykorzystywane w tym masażu mają korzystny wpływ na układ krążenia krwi i limfy, a tym samym usprawniają drenaż i regenerację tkanek.

Szczególnie polecany w walce z cellulitem i zaburzeniami krążenia.

 

Masaż wykonywany na oliwce całe ciało w czasie 1h

Koszt – 100zł

 

stopy Masaż tajski stóp polega na uciskaniu określonych punktów, według filozofii tajskiej łączą one kanały energetyczne, z których składa się ciało człowieka. Uwolniona energia wpływa kojąco na ból pleców, artretyzm, bóle głowy, kłopoty z trawieniem, bóle menstruacyjne i schorzenia związane ze stresem.

Masaż wykonywany na oliwce obie stopy po kolana w czasie 40min.

Koszt – 60zł

 

 

 

stemple Masaż jambira pinda sveda jest to masaż i zabieg termiczny z użyciem stempli ziołowych. Wykonywany gorącymi stemplami wypełnionymi cytryną i wiórkami kokosowymi, zmieszanymi ze specjalnym olejem.

Masaż wykonany takimi stemplami ma za zadanie redukcję tkanki tłuszczowej, oczyszczenie z toksyn, poprawienie stanu i napięcia skóry.

Jest skutecznym zabiegiem pielęgnująco-regenerującym wspomagającym zwalczanie cellulitu

Masaż wykonywany na oleju kokosowym całego ciała w czasie 1h

Koszt – 120zł

 

Masaż pantai luar odprężający masaż, którego korzenie tkwią w krajach Azji Wschodniej. Przy tej technice masażu ciało poddawane jest działanie stempli ziołowych oraz rozgrzanemu olejkowi z ekstraktami roślinnymi. Ma za zadanie głębokie odprężenie i dobre samopoczucie.

Masaż wykonywany na oleju roślinnym całego ciała w czasie 1h

Koszt – 110zł

 

 

miod2 Masaż miodem to jedyny rodzaj masażu wyciągający nagromadzone w organizmie toksyny przez skórę, zawdzięczamy to ściągającej toksyny właściwości miodu.

Masaż miodem wyciąga toksyny z co raz głębszych warstw, powoduje oczyszczanie komórkowe, otwiera pory, dotlenia, odstresowuje i relaksuje.

 

Masaż wykonywany na oleju kokosowym i miodzie w czasie 1h

Koszt – 120zł

 

 

Masaż ciepły dotyk to zabieg odprężająco-relaksujący szyi, ramion i pleców, połączony z technikami masażu leczniczego. Wykonywany za pomocą ciepłego ręcznika.

Masaż wykonywany w czacie 30min

Koszt – 40zł

Masaż leczniczy oparty jest na technikach masażu klasycznego. Głównym celem jest leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne. Każdy taki masaż może być poprzedzany zabiegami fizykalnymi np. naświetlaniem lampą IR, okłady kompresem rozgrzewającym, czy też wykonywany z użyciem środków wspomagających zabieg np. różnego rodzaju maści lecznicze działające przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozgrzewająco