Powiększanie Ust


Wypełnianie ust polega na wprowadzeniu do nich kwasu hialuronowego w formie żelu, co prowadzi do  wygładzenia skóry i przywrócenia jej prawidłowego nawilżenia. W zależności od oczekiwań istnieje możliwość poprawienia konturu, zwiększenie objętości wargi górnej lub dolnej oraz podniesienia kącików ust.
usta-powiekszanie-ust

 
Dla kogo?

Zabieg jest wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. Część pacjentek pragnie powiększyć swoje usta z powodu panującej mody na pełne usta.
W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

Przed zabiegiemnie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem;
w dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego;
bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust.

Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu

Zabieg

Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, proponujemy pacjentom znieczulenie albo przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem, albo przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne). Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę.

W zależności od potrzeb pacjenta można korygować całą okolicę ust tzn:

  • zwiększyć objętość wargi czerwonej;
  • modelować kontur ust;
  • wypełnić drobne zmarszczki wokół ust.

Po iniekcji miejsce wstrzyknięcia preparatu jest masowane celem jednolitej dystrybucji na całej powierzchni. Bezpośrednio po zabiegu stosujemy preparat z witaminą K lub inny preparat ograniczający możliwość pojawienia się drobnych siniaczków.

Efekt

Po wstrzyknięciu żelu w usta preparat wiąże wodę i powiększa ich objętość . Efekt utrzymuje się 6-9 miesięcy. Zaletą tego zabiegu jest to, iż pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry ust poprzez trwałe i aktywne nawodnienie skóry, poprawę elastyczności i napięcia. To wszystko za sprawą kwasu hialuronowego, który pozostawiony w skórze cały czas pracuje nad nią i stymuluje jak długotrwały zabieg kosmetyczny.

Po zabiegu

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło(solarium, promienie słoneczne, i sauna).

Przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie piersią;
  • stany zapalne skóry, infekcje (opryszczka);
  • skłonności do blizn przerostowych (keloidów);
  • choroby układu immunologicznego, immunoterapia;
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

 

Po zabiegu powiększania usta są pełniejsze, nawilżone oraz mają ładny i głębszy kolor.

W naszym gabinecie pracują doświadczeni lekarze, którzy pomogą w podjęciu decyzji co do zużytego preparatu i specyfiki zabiegu. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Możesz mieć powiększone usta delikatnie, lub bardzo widocznie, tak jak to robią gwiazdy z ekranu.

Cena zabiegu 1400zł